KIMBERLY-CLARK DOĞU AVRUPA ANAPLAN’I SEÇTİ

KIMBERLY-CLARK DOĞU AVRUPA İş Planlaması ve Tahminlemesini geliştirmek için Anaplan'ı seçti.

Anaplan çözümleri çarpıcı biçimde analiz zamanını kısaltır ve planlama takımı için işlevselliği ve yeterliliği geliştirir.

Londra ve San Francisco - 18 Mart 2013 - Kleenex and HUGGIES'i içeren; sağlık ve hijyen markalarının öncü lider tedarikçisi Kimberly-Clark, Doğu Avrupa işletmelerinin tamamındaki planlama, analiz ve tahminleme için Anaplan'ı seçti.Kimberly Clark EE, artık genişleyen şirket genelinde önceki performans yönetimi çözümünün,etkin bir planlama takımı için analiz ve tahminleme yeterliliği ihtiyaçlarını karşılayamadığı için Anaplan' seçti.

"Daha önceki tahminlerimizi yürütürken, bu sisteme verileri koymak ekibimizin dört hafta civarında zamanını alıyor, bu bizim için inanılmaz uzun çalışma saatlerini demekti - fakat bizim doğru analiz yapmamız için sınırlı zamanımız vardı" dedi Irina Anoshkina, Kimberly-Clark Doğu Avrupa Planlama Müdürü. "İlk Anaplan çözümü bir sunumunu görünce, bunun bize diğer planlama çözümlerinden çok daha üstün bir şekilde planlama modelleri oluşturmamızı sağlayacağı açıktı."

Anaplan Bulut Tabanlı çözüme geçişten beri, Kimberly-Clark EE'nin tahminleme (forecasting) modelleri gerçekleştirmek için gerekli süreyi önemli ölçüde azaltması mümkün olmuştur. Sonuç olarak, planlama ekibinin veri girişinden artırdığı zamanı daha çok analiz kısmına odaklamasıyla iş yararı daha da artmıştır.

"Anaplan ile, tahminleme süreci daha öncekilere nazaran iki kat daha hızlı ve anında analiz sonuçlarını görmek mümkün olacaktır," diye devam ediyor Irina. "Platform hızlı bir şekilde bize, tekrar hesaplama yapmayı, anında brüt kar marjı sonuçlarını görmeyi ve verilere daha derin detaylı bakmayı sağlıyor. Tahminlemenin görselleştirilmesi de büyük ölçüde artırıldı, ve biz sonuçlarda gerçekleşen ile tahminlerimizin uyumlu olup olmadığını hızlı bir şekilde analiz etmek için filtreleri ve sıralama araçlarını kullanabiliriz."

Kimberly-Clark EE ayrıca şirket içindeki diğer departmanlarının süreçlerinin iyileştirmesi için Anaplan ile nasıl çalışacağını göstermesi gibi pozitif sonuçlar da gördü.

“Kimberly-Clark çok hızlı büyüyen ve yüksek rekabet ortamına sahip bir pazara sahip, bu yüzden planlama, tahminleme ve analiz konularında bir saniye bile çok büyük öneme sahiptir ve bunu da kaçırmak istemiyor," dedi Anaplan CEO'su Fred Laluyaux. "Biz, Kimberly-Clark EE'nin iş süreçlerini geliştirmede çözümlerimizin yararını gördüğü için mutluyuz. Bölgedeki varlıkları genişledikçe biz, Kimberly Clark Doğu Avrupa ortaklığımızın devamı için sabırsızlanıyoruz."

anaplan_28

Kimberly - Clark hakkında

Kimberly-Clark ile onun tanınmış global markaları, 175'ten fazla ülkedeki insanlar için yaşamın vazgeçilmez bir parçasıdır. Her gün, dünya nüfusunun yaklaşık dörtte biri sağlık, hijyen ve refahlarını artırmak için Kimberly-Clark marka ürünleri kullanır. Kleenex, Scott, HUGGIES, Pull-Ups, Kotex gibi Kimberly-Clark'a bağlı bu markalar, 80'den fazla ülkede sektörlerinde birinci ya da ikini sırada yer alırlar.Kimberly - Clark hakkındaki son haberleri duymak ve daha fazla bilgi almak için şu adresi ziyaret edin: www.kimberly-clark.com

Anaplan hakkında

Anaplan satış, yönetim ve finans alanlarında Bulut Tabanlı çözümler sağlar. Platform, işleri sezgisel olarak modeller, yeni anlayışlar sağlar, daha iyi kararlar almak ve operasyonları daha iyi yönetmek için işbirliği sağlar ve yönetim süreçlerini tek bir platformda yürütür. Hedefleri giderleri azaltmak, marjları artırmak, büyüme ya da diğer değişkenleri hızlandırmak olsun, sonuçları anında ve etkili olmaktadır.

2012 yılında, Anaplan bütünsel bir satış performansı yönetimi çözümü oluşturmak için, kota yönetimi, bölge yönetimi, komisyon yönetimi ve gerçek zamanlı teklif ve fiyat optimizasyonu da dahil olmak üzere satış uygulamaları, tam bir paketi tanıttı.

Anaplan Granit Ventures, Shasta Ventures, ve Meritech Capital Partners tarafından finanse edilmektedir. Anaplan 2012 yılında Gartner tarafından En İyi Tedarikçi olarak ödüllendirildi ve 2012 yılında ayrıca Satış Yönetimi için Ventana Araştırma Teknoloji Operasyonel İnovasyon Ödülü aldı.

Anaplan hakkında daha çok şey öğrenmek için siteyi ve twitter adresini ziyaret edebilirsiniz : www.anaplan.com && @anaplan

1 Response

  1. Paylaşım için teşekkürler.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.