GARY COKINS

Gary_Cokins5

Gary Cokins, uluslararası düzeyde tanınmış performans geliştirme sistemleri ve gelişmiş maliyet yönetimi konularında uzman, konuşmacı ve aynı zamanda yazardır.

Gary, 1971 yılında Cornell Üniversitesi'nden Endüstri Mühendisliği/Yöneylem Araştırmaları bölümünden yüksek akademik başarıyla lisans diplomasını aldı (Tau Beta Pi; Alpha Pi Mu). 1974 yılında Kuzeybatı Üniversitesi'nin Kellogg İşletme Okulundan yüksek akademik başarıyla İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı'nı (MBA) tamamladı (Beta Gamma Sigma).

Gary kariyerine FMC Şirketi ile stratejik planlamacı olarak başladı ve akabinde FMC'nin Link-Belt bölümünde Finansal Denetçi ve Operasyon Müdürü olarak hizmet etti. Yönetim danışmanlığı kariyerine 1981 yılında ilk olarak Deloitte Danışmanlık ile başladı. Daha sonra KPMG ile, Harvard İşletme Okulu profesörlerinden Robert S. Kaplan ve Robin Cooper tarafından faaliyet tabanlı maliyetlendirmeye yöneltildi. KPMG'de Dr. David Norton'la çalışırken, Gary ayrıca Kurumsal Karne'nin geliştirilmesi araştırmasında da görev aldı. SAS'a katılmadan önce, Gary Elektronik Veri Sistemleri için Ulusal Maliyet Yönetimi Danışmanlığı başkanlığı yaptı. 1996 yılında Gary ,2012'de SAS'a katılan, genel merkezi Cary, Kuzey Carolina'da olan önde gelen kurumsal performans yönetimi ve iş analitiği yazılımı ABC Teknolojileri'ne katıldı. SAS'ta başdanışmanlık yaptı ve 2012 yılında emekli oldu.

Gary Cokins'in yer aldığı ve hizmet ettiği kuruluşlar : CAM-I, the Supply Chain Council, the International Federation of Accountants (IFAC), the Institute of Management Accountants, the AICPA, and the American Association of Accountants (AAA).
http://www.garycokins.com

Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on Facebook0Share on Google+0Share on Reddit0Share on StumbleUpon0Share on VKShare on Tumblr0Print this pageEmail this to someone