MUHSİN VAROL

Muhsin_Varol17

Muhsin Varol, Türkiye’ de özellikle sigorta sektöründe mali işler ve İnsan Kaynakları Yönetimi konularında uzmandır. Bu konularda yönetim danışmanı ve aynı zamanda eğitimci olarak çalışmaktadır.

Muhsin Varol, 1987 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisat Bölümü lisans diplomasını aldı. 1989 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Personel Yönetimi yüksek lisansını tamamladı.

Kariyerine deniz nakliyat sektöründe muhasebe ve broker konularında çalışmaya başladı ve akabinde demir çelik sektöründe MKEK Asil Çelik’in muhasebe ve finansman müdürü olarak hizmet etti.

Sigorta sektörü kariyerine 1997 yılında ilk olarak AXA OYAK Sigorta A.Ş.’de Alacak Yönetim (Tahsilat) Müdürü olarak başladı. Daha sonra 2001 yılında Fiba Sigorta A.Ş.’nin kuruluşunda kurucu ortak olarak yer alarak firmanın Mali İşler'den sorumlu genel müdür yardımcılığını yaptı. Fiba Sigorta A.Ş. bünyesinde birçok başarılı projelere imza atarak 2010 yılında Fiba Sigorta A.Ş.’yi yaklaşık 500 milyon TL’lik satış değeri ile Sompo Japan Sigorta’ya satışında yer aldı. 2012 yılının sonuna kadar Sompo Japan Sigorta’nın da finans ve insan kaynaklarından sorumlu genel müdür yardımcılığını yürüttükten sonra görevini devrederek yönetim danışmanlığı kariyerine başladı.

 

Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on Facebook0Share on Google+0Share on Reddit0Share on StumbleUpon0Share on VKShare on Tumblr0Print this pageEmail this to someone